Ana sayfa DİZİ HABERLERİ Pierce Brosnan kimdir

Pierce Brosnan kimdir

10 views
0
PAYLAŞ
Pierce Brosnan kimdir
Pierce Brosnan kimdir

Pierce Brosnan’nın tam adı Pierce Brendan Brosnan’dır. 16 Mayıs 1953’te İrlanda’nın County Meath Navan şehrinde doğdu. 1964 yılında ailesiyle beraber Londra’ya taşındı. Babası Thomas Brosnan, o küçükken evi terketti. Annesi bir hemşire idi.

Çalışmaya, genç yaşta bir sirkte alev yutan adam olarak başladı. Lise eğitiminden sonradan reklam yıldızı oldu ve bununla birlikte taksi şoförlüğü yaptı. sonra, bir arkadaşı tamamen oyunculukla tanıştı. İşini bırakarak Londra’daki Drama Merkezi’ne girdi ve burada 3 sene eğitim fark etti. 1976 tarihinde Ilk oynadığı tiyatro oyunu “Inkar Devil Battery Sign”da McCabe’i canlandırması ile oldu. 4 yıl sonradan sahneden ayrılarak, birincil filmi “The Long Good Friday”de rol aldı.

Pierce Brosnan’nın Amerika’da tanınması “The Manions of America” adlı dizi filmde Rory O’Manion rolü ile gerçekleşti. Bu başarılı çıkış, Brosnan’ın 1982’den 1987 yılına dek yıllardan beri popüler bir dedektif dizisi olarak ekranlara gelen “Remington Steele”de de başrol almasının yolunu açtı.

Pierce Brosnan, Remington Steele’in çekimleri için, eşi ve çocuklarıyla California’ya taşındı. Pierce Brosnan 1994 yılında beşinci 007 James Bond olarak göreve başladı. 1995 yılında “007 James Bond Altın Göz” filmini çevirdi. 1997 yılında “Tomorrow Never Dies” ve 1999 yılında “The World is Not Enough” filmlerinde ünlü İngiliz ajanı 007 James Bond’u canlandırdı.

Oynadığı 007 James Bond ve Steele rollerinin yanı sıra, Pierce’ın çok değişik alanlarda, geniş bir film ve televizyon kariyer geçmişi var; arkeologdan katile kadar birçok farklı rol üstlendi. 1984 yılında Altın Küre Ödülü’ne değer görüldü. 1996’da “Altın Göz”, filmindeki James Bond rolü ile Aksiyon Filmlerinin En iyi Aktörü olarak Blockbuster Ödülü’nü aldı. Pierce Brosnan’nın “Irish DreamTime” adlı kendi yapımcılık şirketi vardır.

Pierce Brosnan, 1980 yılında eşi Cassandra Harris ile evlendi. 28 Aralık 1991’de eşi kanserden öldü. Eşinin ilk kocası öldükten sonradan onların 2 çocuğunu Charlotte Harris ve Christopher Harris evlat edinmişti. Ayrıca diğer taraftan Sean William adında oğlu oldu. Pierce Brosnan, 1996’dan beri birlikte olduğu oyuncu Kelly Shaye Smith ile 2001 yılında evlendi. Dylan Thomas ve Paris Beckett adında İki oğulları var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here