Ana sayfa DİZİ HABERLERİ Ferit Şahenk kimdir

Ferit Şahenk kimdir

14 views
0
PAYLAŞ
Ferit Şahenk kimdir
Ferit Şahenk kimdir

Ferit Şahenk, 1964 yılında Ankara’;da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi için Boston College’ı geçen Şahenk, 1987 yılında, Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu.

GARANTİ BANKASI

1991 yılında, Garanti Menkul Kıymetler Şirketi’ni kurdu. 1994 yılına gelindiğinde, Garanti, Türkiye’deki en büyük menkul kıymetler şirketi haline gelmişti. Garanti Menkul Kıymetler Şirketi, 1994 yılında Doğuş Grubu’nun yatırım bankası haline geldi ve yeni kurulan bu bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Ferit Şahenk getirildi.

DOĞUŞ HOLDİNG

1990-1997 yılları aralarında Doğuş Otomotiv Grubu Idare Heyeti başkanlığı yapan Şahenk, 2001 yılının Nisan ayında, yürek krizi sonucu hayata gözlerini yuman babası Ayhan Şahenk’in yerine, az önce 37 yaşındayken Doğuş Holding217’nin başına getirildi.

Şahsi serveti, Forbes dergisine kadar 2007 yılında 1.3 milyar dolar olan Şahenk, Doğuş Holding çatısı aşağı çalışan 20.000’den artı insanın da işvereni konumundadır. Doğuş Holding bünyesinde NTV, CNBC-e, Kral Pop, Star TV gibi televizyon kanalları bulunmakla birlikte, Şahenk son dönemlerde çoğu restoran satın almıştır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here