Ana sayfa DİZİ HABERLERİ Eser Yenenler kimdir?

Eser Yenenler kimdir?

12 views
0
PAYLAŞ
Eser Yenenler kimdir?
Eser Yenenler kimdir?

ESER YENENLER KİMDİR?

14 Şubat 1984 Bursa doğumludur. Ilk ve Orta öğretimini Bursa’da görmüş, liseyi de tekrar Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Tiyatroya başladığında henüz 11 yaşında olan Yenenler, 6 yaşında iken babasını kaybetmiştir. 2 ablası vardır.

Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir. Sırasıyla Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu’nda, Bursa Devlet Tiyatrosu’nda, İstanbul Akademi Hayat’ta ve son olarak 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’ın yönettiği BKM Mutfak’ta yer almıştır.

KARİYERİ

Kanal D’de yayınlanan BKM oyuncuları tarafından hazırlanan ‘Çok Hoş Hareketler Bunlar’ adlı komedi programında sunuculuk, yazarlık ve oyunculuk yapmıştır. Ilk televizyon deneyimi olarak 2003 yılında ‘Aliye’ dizisinde ‘Hür’ karakterini oynamıştır.

Star Tv’de ‘Eyvah Düşüyorum’ adlı müsabaka programını sunmuştur. BKM Mutfak ekibinde olan arkadaşları İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ile Star Tv’de yer alan ‘3+1’ programına başladılar. sonra ise Acun Medya yapımcılığında, ‘3 Adam’ adlı programa başladılar bu program hala devam etmektedir.

Sunuculuk ve oyunculuğun yanı sıra ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ adlı müsabaka programında da jürilik yapmıştır. Oyuncu tekrar Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile yürttüğü ‘Bana Baba Dedi’ adlı dizide başrol oynamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here