Ana sayfa DİZİ HABERLERİ Atiye kimdir

Atiye kimdir

14 views
0
PAYLAŞ
Atiye kimdir
Atiye kimdir

Atiye 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda piyano ve dans derslerine başladı. 8 yaşında Almanya’dan Amerika’ya taşınan Atiye ve ailesi, burada 6 ay yaşadıktan daha sonra İzmir’e yerleşti. İzmir’e yerleşmelerinin gerisinde 1 sene Hollanda’da CKE okulunda sanat eğitimi bölge Atiye, Almanya-Bremen’de şan dersleri almaya  başladı. Almanya’da lise eğitimini tamamlayan usta 2008 yılında Türkiye’ye geri dönüş yaptı.

2007 yılında az önce 17 yaşındayken ilk stüdyo albümü “Gözyaşlarım”ı yayınladı. Albümde keza İngilizce ayrıca de Türkçe sözlü şarkılara yer veren Atiye, çıkış şarkısı “Don’t Think” ile internette kısa zaman içerisinde popüler olmayı başardı. Bu şarkısıyla 2007 yılında düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatkâr” ödülünü aldı.

Ocak 2009’da 2. stüdyo albümü  “Atiye” yi yayınladı. İnternet üzerindeki hukuki müzik platformlarında üst sıralara çıkan şarkıcı bununla birlikte dönemin popüller dizilerinden biri olan “Küçük Sırlar” dizisinin jenerik müziğinide yaptı.

Atiye, 1 yıl süren stüdyo çalışmalarının ardından Mart 2011’de 3.stüdyo albümü “Budur”u sevenleriyle buluşturdu. Türkiye’nin en kayda değer üç müzik adamı İskender Paydaş, Ozan Çolakoğlu ve Volga Tamöz’le çalışan Atiye’nin laf yazarı ve besteci kimliğinin de ön planda olduğu “Budur” albümünde on şarkı yer aldı. Bestesi Houssam Habib’e, sözleri İsra Gülümser’e ait albümle aynı adı içeren çıkış şarkısı “Budur”a Murat Minik yönetmenliğinde video klip çekildi. Ozan Doğulu’nun albümünde seslendirdiği ‘Aşkistan’ şarkısına Ozan Doğulu ile düet yaptı. Atiye Ekim 2011 de sonuçlanan 18.MTV EMA Müzik Ödüllerinde “Best Turkish Act” ödülüne layık görüldü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here